Gdzie założyć własny sklep z odzieżą używaną?

Gdy podjęliśmy tą trudną decyzję o założeniu własnej firmy pora pomyśleć o promocji. Z pewnością zastanawiamy się w jakich miejscach rozpocząć sprzedaż i przede wszystkim gdzie założyć swój sklep z używaną odzieżą. Poznajmy kilka alternatyw, z których możemy skorzystać.

Jeśli udało Ci się założyć własną działalność gospodarczą to za Tobą połowa sukcesu. Teraz najważniejszy jest odpowiedni wybór lokalizacji dla Twojego przedsiębiorstwa. Musisz dokładnie zastanowić się nad poszczególnymi korzyściami wynikającymi z siedziby, którą wybierzesz. Zdecydowanie najlepszym sposobem na przyciągnięcie uwagi klienta jest usytuowanie sklepu w dogodnej lokalizacji. Może to być centrum miasta lub w pobliżu popularnego węzła komunikacyjnego. Wtedy reklama Twojej firmy będzie zauważona, podobnie jak sam sklep. Pamiętajmy także, aby skorzystać z innych popularnych źródeł reklamy, czyli szyldy reklamowe, ulotki, plakaty, media społecznościowe i tradycyjne. Pozwólmy naszym Klientom dowiedzieć się o firmie jak najwięcej po to, aby poznali ofertę a także odwiedzili nas w sklepie. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest rozeznanie się w miesięcznych czynszach za wynajem danego pomieszczeni.

manekiny wystawowe w ubraniach

Warto również przeanalizować miejsce naszej ewentualnej siedziby pod względem konkurencji. Takie tak zwane badanie rynku pomoże nam podjąć końcową decyzję. Pamiętajmy także o tym, aby nie decydować się na wynajem lokalu umieszczonego w piwnicach czy w miejscach, które są trudno dostępne. Czasami warto zapłacić za to, aby Klient mógł bez problemu trafić do naszego sklepu. Pewien procent Klientów nie wejdzie do sklepów tylko dlatego, że gdy orientuje się jak trudny jest dojazd tam, natychmiast rezygnuje. Miejmy to na uwadze przy wybieraniu lokalizacji dla naszego sklepu odzieży używanej. Najlepszym sposobem na zdobycie Klientów to małe miasteczko o znikomej konkurencji. Wtedy nasz sklep ma ogromną szansę przebicia na rynku, chociaż jego być albo nie być zależy od wielu czynników.

Powrót do Porady

SZEROCO Janusz Szelewa | ulica Jerzmanowska 19 | 54-530 Wrocław | woj. dolnośląskie | telefon: 606 688 167 | email: biuro@scand-all.pl