Kilka słów o asortymencie w hurtowni odzieży używanej

Gdy pierwsze formalności dotyczące rozpoczęcia działalności za Tobą, przygotuj się na ponowne wyzwania. Jednym z nich będzie wybranie asortymentu do Twojego sklepu. Musisz mieć zaufanych i solidnych dostawców, a także widzieć w którym momencie najlepiej domówić towar. Poznaj zasady, dzięki którym pozostawisz konkurencję daleko w tyle.

Bardzo pomocne podczas analizowania i wybierania asortymentu jest pytanie: Kto będzie korzystał z oferty Twojej firmy? Gdy tylko poznasz odpowiedź zdecydowanie nie tylko ułatwisz sobie pracę, ale w łatwiejszy i szybszy sposób dopasujesz ofertę do oczekiwań Klientów w różnym przedziale wiekowym. Możesz pokusić się o skorzystanie z atrakcyjnych ofert promocyjnych tak, by zainteresować ich posiadanym towarem, a także móc przygotować wiele innych atrakcji, które docenią. Jeśli planujesz do swojej oferty wprowadzić ubrania renomowanych marek zdecyduj się na zakup towaru posortowanego.

W ten sposób ułatwisz sobie pracę i jednocześnie zdobędziesz mnóstwo klientów. Wówczas musisz mieć na uwadze, aby takie produkty sprzedawać i wyceniać oddzielnie. Musisz także rozeznać się w cenach odzieży kupowanej na kilogramy, wówczas będziesz wiedzieć co jest bardziej opłacalne i na co warto się zdecydować, a z czego lepiej zrezygnować od razu. Jeśli planujesz otworzenie typowego secondhandu zdecydowanie warto zakupić towar, który nie będzie posortowany (tzw. niesort). Wtedy możesz do woli sprzedawać odzież na wagę, z czego na pewno będą zadowoleni klienci, którzy takiej poszukują. Możesz nabyć specjalne big bagi, w którym często możesz znaleźć naprawdę ciekawe ubrania, które sprzedadzą się niczym świeże bułeczki. Pamiętaj jednak, że towar nieposortowany często nie podlega uprzedniemu wglądowi, dlatego musisz mieć na uwadze ryzyko i ewentualne straty. Obecnie bardzo popularna jest markowa odzież lub końcówki kolekcji, które warto sprzedawać na sztuki. Ponadto możesz tworzyć atrakcyjne oferty promocyjne.

Scand All – jako jeden z niewielu, daje Państwu możliwość zobaczenia próbki towaru, przed jego kupnem.

Powrót do Porady

SZEROCO Janusz Szelewa | ulica Jerzmanowska 19 | 54-530 Wrocław | woj. dolnośląskie | telefon: 606 688 167 | email: biuro@scand-all.pl