Co lepsze sort czy niesort odzieży?

Ostatnio natrafiliśmy na artykuł "Ciucholand czyli jak zarabiać na odzieży używanej, gdzie autor opisał jak wygląda i z czym się wiąże działalność oparta na sprzedaży odzieży używanej. Tak jak z większością jesteśmy w stanie się zgodzić, tak co do jednego punktu mamy inne zdanie. W artykule mamy poruszony temat Sort czy niesort i takie zdanie:

"Ubrania niesortowane są klasyfikowane jako śmieci. Cena paczek z takimi ubraniami jest o wiele niższa niż w przypadku ubrań sortowanych. Niestety, często się zdarza, że po otwarciu paczki ponad 90% z ubrań nie nadaje się na sprzedaż. Oczywiście, zdarza się, że ten współczynnik jest o wiele niższy i wtedy konkretna partia towaru staje się niezwykle opłacalna z powodu wysokiej marży. Jednak w większości przypadków niesort to ubrania nie nadające się do niczego prócz wyrzucenia."

Nasze zdanie, oparte na przeszło 5 letnim doświadczeniu mówi coś innego:

Każdy towar sortowany pochodzi z nie sortu który ktoś wcześnie już przesortował podzielił na różny asortyment, wyrzucił odpad i sprzedał z zyskiem. Jeśli ktoś na sklep kupi sobie nie sort sam go przesortuje to bedzie jeszcze większa marża i dostanie towar jakiego jeszcze nie miał w żadnym sorcie pod warunkiem że wcześniej już nikt nie przejrzał tego towaru. Ryzyko kupienia śmieci wiąże się z małymi ilościami jakie ludzie chcą kupować jako nie sort. Nie da się ocenić towaru kupując 20-50 kg nie sortu bo to może być sam śmieć. Generalnie każdy kto chce się utrzymać na rynku to musi pracować na nie sorcie, kwestia dobrania sobie kraju pochodzenia pod klienta i uczciwej hurtowni która posiada oryginalny nie sort.

Powrót do Porady

SZEROCO Janusz Szelewa | ulica Jerzmanowska 19 | 54-530 Wrocław | woj. dolnośląskie | telefon: 606 688 167 | email: biuro@scand-all.pl